Tidligere artister

Her er en liste over artister som har deltatt på tidligere Nødutgangfestivaler.

2015

2016

Lasse Marhaug

Captain Credible

Arctic Cymru Orchestra

Origami Boe

Dross the Drone

Faust

Psykisk Tortur

Russel Solberg

Oilskin

NOHmads

 

2014

plakat2014

Meidell

Omkalfatring

Toft

NICExPITCH

Ylajali & NorthArc collab (USA/NO)

NXP/Hellner

Kobi

Møster/Edwards (UK)/Andersen

Aorta

Hemmelig Tempo

Psykisk Tortur

MoE

Pixelord (RUS)

Shining

NOHpussyfooting + Anymore!

 

2013

2013

Buddy Pitch

Dave Nice

Paal Nilssen Love & Mats Gustafsson (SWE)

Lasse Jenssen

Sudden Infant (SUI)

Gabriel

Lupo

Metrognom

Ulan Bator (FRA/IT)

Kaptein Kaliber

Dubmannen

Maud

Jan Gunnar Hoff & Børge Petersen Øverleir

Ronny Wærnes

300AD

A.W.A.C.S

Saftronic

 

2012

plakat_2012_m_void

Psykisk Tortur

Tore H Boe

Sarkofag

Linn Halvorsrød

The Sweetest Thrill

Balmbrian

Void Of Voices (Hun)

Zeni Geva (JPN)

NXP & The Dead Player

Jennifer Torrence (USA)

Stadtfischflex(Ger)

Tangle Edge

Kollwitz

Traum Mas

Peter Nicholson (UK)

Simply Me

 

2011

2011

PLX-15

Micromacro

Zanstones (USA)

Hanssen / Wærnes

Ewa Jacobsson (SWE)

Traumas

Borgen/Eilertsen

The Artaud Beats (UK)

Cinema Soloriens & The Cosmo-Drama featuring Marshal Allen & James Harrar (USA)

Blaakraft

Biosphere

Forestillingen “Skjær mæ laus” Kompani 10

Parking Non-Stop (Wales)

Karstein Djupdal

Termisk Sammenbrudd

Metrognom

Chaos Physique (IT)

NXP+Dead Player

Out There

Mouches Volantes

Bodycocktail (USA) starring Skjit -Lars

 

2010

2010

DimHunGer

John Wiese (USA)

Scared Dog

Greg Malcolm (NZ)

Child of Klang + Linn Halvorsrød

Lisa Dillan

DEL

Bendik

Faust (GER/UK)

Hosho (GER)

Bad Servant (UK)

Capt Credible

Blaakraft

jhp/art-Errorist – Impromptu pour Bétonnière et Ensemble

Ralph & Ralph & Ronny – Improv for pauker, elektronikk og tilbehør.

Camilla Barratt-Due

UN: Colin Potter & Paul Bradley (UK)

 

2009

2009

Bodycocktail w/Zan Hoffman (USA)

Origami Emergencyka

Karstein Djupdal

Mouches Volantes

Synkron Ulyd

Bodø Sinfonietta m/Iancu Dumitrescu & Ana Maria Avram (ROM)

PLX-15

Second Reality

GX and the Haters (USA/Can)

Hairy Bones (Ger/Jap/It/Nor) (Peter Brötzmann)

Lasse Jensen

Zanstones (USA)

Geoff Leigh (UK)

FipPellektormonic

 

2008

2008

NXP

Scared Dog

Julius Androide

HR. Vandal

Torstein Wjiik

Bagio(DE)

Lasse Jenssen

Exacerbate

Zoë Skoulding / Alan Holmes (Wales)

Metrognom

KK Null(JPN)

PLX-15

Famlende Forsøk

Art-Errorist – Peron (FR)

USB

Blaakraft

Bjerga/Iversen

Tognazzi feat. Haddy N’Jie

Varde

Jazkamer

La STPO (FR)

Laup String Quartet

Ralph und Ralph m/Ronny Wærnes

 

2007

2007

Balmbrain

HKS

S/T (Ger)

Ectogram (Wales)

Uzumaki

Lisa Dillan / Rolf Lennart Stensø

Red Ape

Ronny Wærnes

Bodø Senseing

Julius Androide

Mouches Volantes

PUMA/MArhaug

Exacerbate

 

2006

2006

Faust (Ger)

Lasse Marhaug

Hide Unas

Lars Myrvoll

Oceanism

Ronny Wærnes

Psykisk Tortur

Juryen